Nápověda

Co je to watchandknow.cz?

Watchandknow.cz (nebo také videtavedet.cz) je video platforma mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů AFO, který již od roku 1966 pořádá Univerzita Palackého v Olomouci. Video platforma je  společným projektem festivalu AFO a Prague Science Film Fest, pořádaného Českou zemědělskou univerzitou.  Kromě filmů, které se promítaly na obou festivalech, zde najdete také celou řadu rozhovorů, koncertů a dalšího zajímavého obsahu.

Jaký typ obsahu na watchandknow.cz najdu?

Organizační tým festivalu AFO a Prague Science Film Fest pro vás pečlivě vybírá ty nejlepší populárně-vědecké filmy z české i světové distribuce.  Kromě filmů zde najdete také celou řadu rozhovorů se špičkovými vědci a vědkyněmi, filmaři a filmařkami z České republiky i ze zahraničí, záznamy koncertů a přednášek, experimentální videoherní eseje a další netradiční audiovizuální formáty protkané láskou k vědě a filmu! Naši dramaturgové zároveň sestavili i celé tematické kolekce, které vám umožní nahlédnout do dané problematiky z vícero perspektiv.

Co dělat, když se mi nedaří dokončit registraci?

Pro dokončení rezervace je nutné potvrdit odkaz v e-mailu, který jsme zaslali na vámi zadanou adresu v registračním formuláři. Pokud e-mail nenajdete ani ve složce spamu, ozvěte se nám prosím na help@afo.cz

Proč využít watchandknow.cz jako součást školní výuky?

Teorie se někdy může zdát příliš abstraktní a těžce pochopitelná. Audiovizuální médium jako film nám ale umožňuje dozvídat se nové informace prostřednictvím více smyslů, teoretické poznatky si vizualizovat a poznat je v kontextu světa, který nás obklopuje. Na platformě watchandknow.cz můžete s celou třídou celoročně sledovat filmy zdarma a zapojit je do výuky rozličné škály předmětů.

Co znamená označení „Jen pro školy“?

Video portál watchandknow.cz je určen primárně pro vzdělávací instituce. Uveřejněný video obsah nabízíme jako vhodný doplněk výuky a s distributory vyjednáváme práva na promítání filmů právě pro účely školních projekcí. Pro dostupnost filmů široké veřejnosti je třeba dojednávat jiný typ práv, který si nemůžeme dovolit u všech položek, proto je část video portálu zpřístupněná jen zástupcům školských zařízení.

Jaký je rozdíl mezi běžnou registrací a registrací pro školy?

Pro širokou veřejnost je z důvodu vyjednaných distribučních práv dostupná jen část filmů. Video platforma watchandknow.cz je primárně určena školním zařízením a proto jejich zástupcům a zástupkyním nabízíme speciální registraci, která umožní přehrání veškerého obsahu. Stačí zvolit při registraci nového účtu „Registraci pro školy“ a ve formuláři vyplnit kromě jména, e-mailu a hesla také název a adresu školy. Informace budou následně ověřeny a uživatelé dostanou přístup ke všem filmům.

Platí se za jednotlivé filmy?

Ne, všechny filmy jsou ke zhlédnutí zdarma po dobu vyjednanou s distributorem případně do vyčerpání limitu počtu zhlédnutí.  Pro přehrání jakéhokoli obsahu na platformě je potřeba se registrovat a vytvořit si na naší platformě účet.

Proč nemůžu sledovat filmy mimo ČR?

Filmy jsou bohužel geo-blokovány kvůli omezenému distribučnímu právu, a je na ně tedy možné koukat pouze na IP adrese registrované v České republice. Nicméně mimo Českou republiku můžete sledovat všechny rozhovory, koncerty a další obsahy zveřejněné prostřednictvím Youtube.

V jakém jazyce jsou filmy?

Všechny filmy jsou ve svém původním znění a opatřeny českými titulky.

Jaké jsou minimální technické požadavky pro bezproblémové užívání video platformy?

Pro hladký chod naší videoplatformy doporučujeme mít co nejnovější verzi webového prohlížeče (ideálně Google Chrome, Firefox nebo Safari) a stabilní a rychlé internetové připojení. Můžete si zdarma zkusit přehrát jakýkoliv trailer nebo pořad, pokud bude přehrávání plynulé, vaše připojení je dostatečné a filmovým zážitkům nic nebrání. Při pomalejším připojení můžete manuálně snížit kvalitu přímo ve videopřehrávači.

Jak nakládáte s mými osobními údaji?

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Zpracováváme pouze to nejnutnější (jméno, příjmení, e-mail, název a adresu školy) po nezbytně dlouhou dobu, abychom vám mohli nabízet co nejkvalitnější služby a servis. Přečtěte si naše zásady zpracování osobních údajů.

Jaké jsou podmínky užívání platformy?

Kompletní oficiální podmínky pro bezplatné sledování pořadů a filmů prostřednictvím platformy Watch and know naleznete na tomto odkaze

Něco mi nefunguje, na koho se můžu obrátit?

V případě technických problémů nebo jakýchkoli jiných dotazů se můžete obracet na e-mail afo@afo.cz.